27

Thursday, February

Madox Zgierz Musierowicza - protetyka i stomatolog

Aby kolana były młode?
 /  / Aby kolana były młode?
Aby kolana były młode?

Aby kolana były młode?

Aby kolana były młode?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

zdrowie (15)Zwyrodnienie stawów kolanowych to raczej nieunikniony proces związany z przybywającymi nam kolejnymi latami?zwykle rozpoczyna się po czterdziestce i dotyczy to szczególnie pań. Wykonują one wiele prac przez całe swoje życie takich, które nie sprzyjają dobrej kondycji kolan, ponieważ nadmiernie je przeciążają.
Gładka chrząstka w kolanach, która pokrywa kości wraz z wiekiem staje się coraz cieńsza i chropowata; nie pobiera już też odpowiedniej ilości substancji odżywczych z torebki maziowej, której skład także z wiekiem jest coraz uboższy?kości bez odpowiedniej ochrony zaczynają się o siebie ocierać i niszczeć a to powoduje stany zapalne, ból i sztywność? z początku boli czasami a potem już każdy ruch jest naznaczony bólem?tabletki i maści przeciwbólowe pomagają na krótko, ?co robić?
Po pierwsze już wcześniej trzeba zadbać o dietę, w której powinny znaleźć się warzywa, owoce, dużo ryb i oleje rzepakowy i lniany, które zawierają Omeg 3 i witaminę E; powinniśmy też jeść produkt, w których składzie jest kolagen, czyli białko budujące ścięgna? kolagen znajduje się we wszelkiego rodzaju galaretkach?
Po drugie trzeba się ruszać, ruszać i ruszać?gdyż te substancje odżywcze, które dostarczamy do naszego organizmu muszą się jakoś dostać do naszych kolan( i nie tylko) a to właśnie ruch je rozprowadza. Dziennie powinniśmy zrobić, co najmniej 10 tys. kroków, aby nasze kolana(i nie tylko) miewały się dobrze przez długi czas?

Pozostałe interesujące artykuły o medycynie:

About the author:

Related posts