27

Thursday, February

Madox Zgierz Musierowicza - protetyka i stomatolog

Aromaterapia i krioterapia. Dla kogo i w jakim celu?
 /  / Aromaterapia i krioterapia. Dla kogo i w jakim celu?
Aromaterapia i krioterapia. Dla kogo i w jakim celu?

Aromaterapia i krioterapia. Dla kogo i w jakim celu?

Aromaterapia i krioterapia. Dla kogo i w jakim celu?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Aromaterapia to grupa zabiegów, które mają na celu leczenie przy użyciu olejków uzyskiwanych z kwiatów, drzew i szeregu innych roślin. Ekstrakty wykorzystywane są do napowietrzania komór leczniczych, masażu i kąpieli, a także do oczyszczania skóry. Zabiegi aromaterapii są doskonałym rozwiązaniem dla osób cierpiących na przewlekłe bóle głowy oraz zmagających się ze skokami ciśnienia krwi.

Po kilku sesjach pacjenci gabinetów SPA odczuwają znaczącą poprawę. Często ból zmniejsza się, a niejednokrotnie nawet zanika. Już od kilkunastu lat aromaterapia na stałe zagościła w ofercie salonów.
Pacjent sam może dobierać zapachy używanych olejków, wybrać kompozycję, która najbardziej mu się podoba. Warto wspomnieć o tym, iż aromaterapia ma jeszcze jedno ciekawe zastosowanie: wydawałoby się, że to mit, ale naprawdę odstrasza ona komary. Żeby tak się działo należy zastosować odpowiednią kompozycję olejków eterycznych. Zaleca się używanie ekstraktów z mięty oraz paczuli.

Zabiegami, które warto zastosować w przypadku problemów reumatologicznych jest krioterapia. Lekarze szpitalni polecają wizyty w SPA i te zabiegi również dla osób zmagających się z problemem oparzeń i żylaków. Krioterapia znajduje również zastosowane w leczeniu schorzeń neurologicznych oraz rehabilitacji po złamaniach czy skręceniach. Na czym polegają tego typu zabiegi? Jest to leczenie przy wykorzystaniu zimnego powietrza.

Zabiegi nazywane są sesjami. Pierwsza z nich trwa zaledwie minutę wszystkie kolejne o dwie minuty dłużej. Pacjent przebywa w komorze gdzie temperatura spada do -50C. Wewnątrz przebywa się w stroju kąpielowym, nausznikach oraz skarpetach i drewnianych butach chroniących stopy przed odmrożeniem. Po zabiegu zalecane są ćwiczenia pod okiem fizjoterapeuty. Zabiegi tego typu nazywane są kinezyterapią i trwają po wyjściu z komory około 30 min.

Krioterapia po za wcześniej opisanym zastosowaniem idealnie sprawuje się, jako zabieg do uśmierzania bólu. Przebywanie w komorze poprawia samopoczucie, pozwala na szybszą regenerację organizmu i działa wyjątkowo relaksująco. Metoda kochana przez sportowców. Znacznie przyspiesza szybkość gojenia się drobnych urazów i poważniejszych kontuzji.

Pozostałe interesujące artykuły o medycynie:

About the author:

Related posts