23

Saturday, November

Madox Zgierz Musierowicza - protetyka i stomatolog

Bezdech senny
 /  / Bezdech senny
Bezdech senny

Bezdech senny

Bezdech senny
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

bezdech-senny-5Bezdech senny to przykra i niebezpieczna dolegliwość, z którą boryka się wiele osób. Przyczyną są zwykle bakterie, wirusy, alergeny lub szkodliwe substancje wnikające w nasze organizmy. Palenie tytoniu, nadmierne spożywanie alkoholu lub otyłość mogą pogłębić problem. Jednak wiele osób lekceważy problem, który może mieć bardzo poważne skutki.

Bezdech senny przede wszystkim utrudnia dopływ tlenu do narządów wewnętrznych a to może doprowadzić do nadciśnienia tętniczego, niedokrwienia serca a nawet udaru mózgu. Innym powodem, dla którego warto zadbać o niwelowanie problemów z bezdechem sennych jest fakt, że osoby, które borykają się z takimi dolegliwościami często zdecydowanie gorzej śpią i znacząco spada ich poziom wypoczęcia.

Konsekwencji, jakie niesie za sobą bezdech senny jest znacznie więcej. Zmniejszona odporność organizmu, problemy z układem krążenia, duszności i wiele innych powinny przekonać każdego do wykonania badań oraz ograniczenia kontaktu z czynnikiem środowiskowym odpowiedzialnym za dolegliwości.

Pozostałe interesujące artykuły o medycynie:

About the author:

Related posts