27

Thursday, February

Madox Zgierz Musierowicza - protetyka i stomatolog

Implanty zębów
 /  / Implanty zębów
Implanty zębów

Implanty zębów

Implanty zębów
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

Profilaktyka i leczenie stomatologiczne to bardzo poważna kwestia, dotycząca naszego zdrowia. Zaniedbanie tego tematu doprowadzić może do ubytków, które bez odpowiedniej interwencji lekarskiej, wpływają na nasz ogólny stan i powodować mogą liczne choroby. Gdy zdarzy się jednak tak, że z powodu próchnicy czy urazu mechanicznego stracimy na stałe ząb, dentyści oferują nam wówczas kilka możliwości uzupełnienia jego braku.

Jedną z nich są popularne implanty zębów, czyli wkręcane w dziąsło śruby, na których montuje się odpowiednią koronę (ceramiczną lub porcelanową), o odcieniu dopasowanym do naturalnego uzębienia. Proteza taka charakteryzują się trwałością i stabilnością. Prawidłowo wszczepiona pełni nie tylko funkcje estetyczne, poprawiając nasz wygląd, ale wpływa znacząco na odpowiednią wymowę i gryzienie.

Decydując się na implanty zębów, musimy być świadomi dość wysokich kosztów, z jakimi wiąże się ich założenie. Przypadek każdego pacjenta jest jednak inny i należy traktować go indywidualnie.

Pozostałe interesujące artykuły o medycynie:

About the author:

Related posts