27

Thursday, February

Madox Zgierz Musierowicza - protetyka i stomatolog

Kobiece problemy
 /  / Kobiece problemy
Kobiece problemy

Kobiece problemy

Kobiece problemy
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Kobiece problemy (3)Zapewne każda z nas nie raz zastanawiała się, czy żyje zdrowo i czy jest coś, co mogłaby zmienić w swoim życiu, by mieć pewność, że pozwoli  to cieszyć się dobrym zdrowiem fizycznym i psychicznym, pięknym ciałem, dobrą kondycją oraz pozytywną energią i nie schodzącym z twarzy uśmiechem. Mimo, iż codziennie media zasypują nas informacjami jak być fit, warto w zapamiętać kilka prostych trików, które pozwolą nam czerpać z życia pełnymi garściami!

1. Dieta. Owoce i warzywa bezwzględnie powinny stanowić podstawę naszego codziennego jadłospisu. Kobiece problemy zaczynają się jednak, gdy te zauważają kilka kilogramów na wadze więcej. Wówczas zaczynają restrykcyjne diety, które całkowicie rujnują metabolizm i wprowadzają w organizmie nieodwracalne skutki. Nie rezygnuj nigdy z jedzenia. Postaw na różnorodność. Mięso, owoce suszone, kiełki a nawet od czasu do czasu czekolada – to wszystko potrzebne jest każdej z nas.
2. Sport. Wybierz taką aktywność, która sprawia Ci przyjemność. Nie katuj się na siłowni, jeśli nie lubisz. Nie zmuszaj się do biegania, skoro to nie sprawia Ci radości. Lubisz pływać? Basen więc to jest to dla Ciebie. A może rower? Nawet codzienne spacery to już jest krok do przodu.
3. Umiar. Dużo pracujesz, spędzasz godziny przed laptopem a w domu ciągle myślisz o pracy? Naucz się odpoczywać. Nie, nie przed telewizorem. Spotkaj się z przyjaciółmi, poczytaj książki a nawet przez pół godziny nie rób kompletnie nic. Należy Ci się to!
4. Przyjaciele. Dlaczego nasi rodzice i dziadkowie regularnie chodzili na dancingi, organizowani huczne imieniny i cosobotnie prywatki? Przebywanie z ludźmi, którzy mają taką samą energię jak my działa na nas pozytywnie. Im częściej jesteśmy sami, tym za dużo myślimy. Wyjdźmy więc do ludzi. Spotkajmy się z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi – koniecznie z pozytywnym nastawieniem.
5. Kobiece problemy zaczynają się w momencie, gdy te coraz więcej czau poświęcają mężowi, dzieciom a kompletnie zapominają o sobie. Błąd. Duży błąd. Zacznij od siebie. Zdrowy egoizm czasem każdemu jest potrzebny! Zrób coś więc tylko dla siebie! Długa, aromatyczna kąpiel, ulubiony balsam, pyszne lody a może romantyczna komedia? Chwila dla siebie jest potrzebna w tym zabieganym świecie i na pewno da Ci poczucie złapania równowagi.

Bądź dobra dla siebie!

Pozostałe interesujące artykuły o medycynie:

About the author:

Related posts