21

Thursday, November

Madox Zgierz Musierowicza - protetyka i stomatolog

Poradnia psychologiczna Kielce
 /  / Poradnia psychologiczna Kielce
Poradnia psychologiczna Kielce

Poradnia psychologiczna Kielce

Poradnia psychologiczna Kielce
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

Życie w obecnych czasach wymaga od nas ciągłej gotowości do działania, umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach. Czasem bardzo trudno jest nam „wszystko ogarnąć”. Ciągle narażeni jesteśmy na stres czy to w pracy, czy w domu, u lekarza, w kolejce do urzędu, a nawet w samochodzie na zakorkowanej ulicy. Na nic nie mamy czasu, żyjemy w nieustającym pośpiechu.

Niestety nie jest to obojętne dla naszego zdrowia. I chociaż mówi się, że stres bywa mobilizujący do działania, to często zdarza się również, że wywołuje on choroby, a nawet zaburzenia psychiczne.
U osób żyjących w stresie wzrasta poziom kortyzolu zwanego hormonem stresu, a obniża się poziom serotoniny i dopaminy w mózgu, czyli tak zwanych hormonów szczęścia. Pogarsza się nastrój, ludzie coraz bardziej izolują się od znajomych, co w dalszej konsekwencji może skończyć się depresją.
Dlatego, gdy obserwujemy u siebie podobne objawy, warto jak najszybciej zasięgnąć porady psychologa.
Pomoc w tym zakresie dzieci i dorośli otrzymają w poradniach psychologicznych w każdym mieście. Wiele ofert na najwyższym poziomie znajdziemy w internecie pod hasłem „Poradnia psychologiczna Kielce”.

Pozostałe interesujące artykuły o medycynie:

About the author:

Related posts