23

Saturday, November

Madox Zgierz Musierowicza - protetyka i stomatolog

Wirusowe zapalenie wątroby typu A
 /  / Wirusowe zapalenie wątroby typu A
Wirusowe zapalenie wątroby typu A

Wirusowe zapalenie wątroby typu A

Wirusowe zapalenie wątroby typu A
1 vote, 3.00 avg. rating (69% score)

zdrowie (15)Jest to najczęściej spotykane zapalenie wątroby, do którego dochodzi zwykle drogą pokarmową. Wirusy mogą znajdować się na przykład w surowej, nieprzygotowanej wodzie lub na owocach.
Szczepionka polega na przyjęciu dwóch dawek: pierwsza na przykład, na co najmniej miesiąc przed planowanym wyjazdem (do krajów o wysokim wskaźniku zachorowań ? afrykańskich, azjatyckich, śródziemnomorskich), a drugą po pół roku lub roku od pierwszej. Poza osobami wyjeżdżającymi zaszczepione powinny być osoby mające kontakt z żywnością to znaczy takie, które pracują na stołówkach, w restauracjach i tym podobnych, oraz dzieci i młodzież, które nie chorowały na tę chorobę, a więc nie mają wytworzonych przeciwciał.

Wirusowe zapalenie wątroby typu B

Ten rodzaj żółtaczki wywołują wirusy przenoszone poprzez krew i płyny ustrojowe. Powinny się zaszczepić osoby, które w okresie wakacyjnym mają w planach leczenie stomatologiczne, tatuaże, zabiegi kosmetyczne, zakładanie kolczyków i tym podobne, a także wyjeżdżające do krajów o wysokiej zachorowalności, a także dzieci i młodzież.
Pierwszą dawkę przyjmuje się w dowolnym czasie, drugą po miesiącu i trzecią po pół roku.

Pozostałe interesujące artykuły o medycynie:

About the author:

Related posts